Agroturystyka Zachodnio-pomorskie

Piaszczyste, szerokie plaże i wydmy rozciągające się wzdłuż Morza Bałtyckiego. Rzeki, pojezierza oraz lasy – takie okoliczności przyrody czekają na turystów odwiedzających województwo zachodniopomorskie. To raj dla miłośników parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody. Bogactwo fauny i flory zachęca do bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Liczne ścieżki rowerowe i piesze to miejsca uprawiania aktywnej turystki pieszej i rowerowej.

Duża ilość akwenów (jezior, rzek, zalewów) sprzyja z kolei turystyce wodnej. Dlatego chętnie zaglądają tu miłośnicy żeglarstwa, kajakarstwa, nurkowania, windsurfingu czy kitesurfingu, jak i amatorzy wędkowania. Pomorze Zachodnie to również region szczycący się licznymi ośrodkami uzdrowiskowymi ze złożami borowin, solankami i sprzyjającym klimatem oraz ekologicznymi gospodarstwami. Piękno natury przeplata się także z historycznymi szlakami i tzw. wioskami tematycznymi. To z pewnością atrakcja dla tych, którzy są pasjonatami historii.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Ecofarm

Gospodarstwo (46,7 ha) położone w Puszczy Goleniowskiej (raj dla wędkarzy, piechurów i rowerzystów), niedaleko Jeziora Przybiernowskiego. Uprawia się tu zboża, warzywa i owoce oraz hoduje krowy. W pobliżu rozciąga się Woliński PN. W okolicy znajdują się liczne zabytki: młyn wodny w Babigoszczy, dwór Flemingów w Buku. Gospodarz chętnie organizuje konne i rowerowe wycieczki oraz plenery malarskie. Mile widziane grupy. Zakwaterowanie: 3 pokoje (1×3, 2×2), pole namiotowe. Ceny: nocleg: 25 zł/dobę, śniadanie: 8 zł, obiad/obiadokolacja: 17 zł, kolacja: 8 zł.