Agroturystyka Warmińsko-mazurskie

Warmia i Mazury nie od parady nazwana jest Krainą Tysiąca Jezior. Znajduje się tu bowiem ponad 3000 jezior, znajdujących się w różnych częściach tego regionu. Miłośnicy ekologicznych wakacji odkryją tu prawdziwy, często jeszcze dziewiczy raj. Niesamowita przyroda wabi bowiem swoim wdziękiem nie tylko żeglarzy i miłośników spływów kajakowych. To idealne miejsce wypoczynku dla tych, którzy spragnieni są ciszy, chcą pobujać się w spokoju na hamaku, zjeść grillowaną rybę na świeżym powietrzu i podpatrywać codzienne życie dzikich mieszkańców tego regionu (ptaków, zwierząt).

Mazury słyną też z letniskowej stolicy regionu, czyli Mikołajek, kwatery Hitlera, rezerwatu koników polskich w Popielnie i festiwalu country w Mrągowie. Odwiedzając województwo Warmińsko-Mazurskie nie sposób zapomnieć o słynnym Grunwaldzie i miejscowości Olsztynek, w której mieści się skansen budownictwa typowego dla tego regionu. Szukając śladów pierwotnych mieszkańców tego terenu – plemiona Galindów – warto wybrać się do znajdującej się na brzegach jeziora Bełdany osady Galindia.
Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Vitalis

Siedlisko „Vitalis” położone jest malowniczo na ok. 90 ha (grunty orne, łąki, pastwiska i lasy, staw rybny). Atutem gospodarstwa jest hodowla bydła rzadkich ras: Galloway, Highlander i Aubrac (wołowina, cielęcina na własny użytek). Posiadamy typowe zwierzęta hodowlane tj.: owce, kozy (świeże sery, kozie mleko), króliki, kury, krowy. Wszystko o otoczeniu typowej, warmińskiej architektury. Otoczenie gospodarstwa to Żuławy Wiślane. Ceny: nocleg 45-70, śniadanie 18 zł, obiad 25 zł, kolacja 25 zł.

Plattówka

Gospodarstwo z atestem od 1999 roku, funkcjonujące pod hasłem „Daleko od szosy – bliżej do zdrowia” – poleca kuracje aloesowe i ziołowe, polski kolagen, regionalną kuchnię, relaks przy malowaniu na szkle i jedwabiu oraz spotkania z poezją. Leśne jeziorko i urozmaicony teren zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zakwaterowanie: 4×3 pokoje, całoroczny domek dla 6-9 osób (3 sypialnie, 2 łazienki). Do dyspozycji gości salka wykładowa i warsztatowa dla 20-40 osób. Ceny: 85,00 – 100 za nocleg i 3 posiłki, 150,00 za wypoczynek z pakietem z programem pobytu.

Ostoja Bartosze

Gospodarstwo (35 ha) z uprawą zbóż. Położone jest niedaleko Jezioro Sunowo (0,5 km), nad którym można rozbić namioty. W pobliżu rozciągają się także kompleksy leśne, doskonałe do uprawiania wędrówek pieszych i rowerowych. W okolicy występują liczne gatunki ptaków i zwierząt – w tym także bobry. Można wypożyczyć rowery lub kajaki (możliwość organizacji spływu kajakowego). Zakwaterowanie: 5 pokoi (3×2, 2×1) z łazienkami, wygodna jadalnia. Ceny: nocleg: 100 zł/doba/ pokój dwuosobowy; 70zł/dobę/ pokój jednoosobowy.

Majątek Giże Marczak

20-hektarowy majątek położony w niezwykle malowniczym otoczeniu na Mazurach. Uprawia się zboża, warzywa. Nowy dom w stylu mazurskim otacza 4-hektarowy park z dwoma jeziorkami, z możliwością bezpiecznej kąpieli dzieci i dorosłych. Jest duży ogrodzony plac zabaw dla dzieci z wieżą, piaskownicami, domkiem. Jest to wymarzone miejsce polecane szczególnie rodzinom. Proponujemy wyśmienitą kuchnię jarską z rybami, warzywami. Ceny: zakwaterowanie: 50-70 zł/osobę/doba; śniadanie 12 zł, obiad/obiadokolacja 35 zł.

Stara Szkoła w Ubiku

Gospodarstwo (5 ha), w zabudowaniach po przedwojennej wiejskiej szkole. Uprawa gryki, owsu, żyta, ziemniaków, warzywa, owoce, hodowla kóz, koni, kur i pszczół. Przetwórstwo mleka koziego, sery. Miód, jajka od zielononóżek kuropatwianych. Pieczemy chleb, wędzimy w zimnym dymie, przygotowujemy sery, wyciskamy soki. Większość prac wykonywana ręcznie i z pomocą konia. Mile widziana pomoc gości w pracach gospodarskich: żniwa, wykopki, młócka, orka i siew i sadzenie. Na dole świetlica z kominkiem, fortepianem. We wsi dwa jeziora Ublik Wielki i Ublik Mały. Ceny: noclegi, dorośli 70 zł, dzieci 35 zł za dobę. Podajemy gorące śniadania – 20 zł.