Agroturystyka Świętokrzyskie

Świętokrzyskie przyciąga turystów przede wszystkim swoją bajkową magią. Któż bowiem nie słyszał o czarownicach świętokrzyskich i Sabatach odbywających się na Łysej Górze? Ale nie tylko to urzeka gości. Posiada bowiem setki kilometrów ścieżek rowerowych i pieszych oraz szlaków turystycznych, które pozwalają obcować z nieskażoną przyrodą. Nie brakuje tu też atrakcyjnych zbiorników wodnych dla amatorów kąpieli i wędkowania.

W Kielcach mieszczą się cztery rezerwaty geologiczne, gdzie można uraczyć się zapierającymi dech unikalnymi skamieniałościami i pozostałościami po różnych zjawiskach tektonicznych. Będąc na ziemi świętokrzyskiej warto zajrzeć do najładniejszej jaskini w Polsce – „Raj” oraz stanąć oko w oko z najstarszym polskim dębem „Bartkiem”. W Dolinie Gadów czyli ezgotarium żywych gadów zgromadzono wiele ciekawych okazów z całego świata. W uzdrowiskach w Busko i Solcu Zdrój można nabrać sił witalnych i fizycznych. Na nudę nie będą narzekać ci, co chcą podładować akumulatory na łonie natury, czerpiąc przyjemność z agroturystyki.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Pod Bocianim Gniazdem

Gospodarstwo (8 ha) położone jest u podnóża Gór Świętokrzyskich. Hoduje się tu krowy, świnie, drób. Gospodyni słynie ze swoich bardzo smacznych przetworów owocowo – warzywnych, których tajniki powstawania można poznać przebywając w gospodarstwie. Pozostałe atrakcje obejmują: warsztaty ceramiczne, jazdę konną. Zakwaterowanie: 2 pokoje (2×2) z łazienką, 2 domki letniskowe (1×3, 1×8) z łazienkami, pole namiotowe. Ceny: nocleg: 20-25 zł/doba, śniadanie: 8 zł, obiadokolacja: 15 zł, kolacja: 8 zł.

Góry Świętokrzyskie

Gospodarstwo (11,45 ha) położone na obrzeżach Łagowa. W gospodarstwie uprawia się ziemniaki, zboża, warzywa, owoce; hoduje krowy, kozy, króliki. Wokół domu znajduje się ładny ogród, za którym rozciągają się łąki z wijącym się potokiem. Posiłki przyrządzane są w znacznej mierze z produktów własnych. Gospodarze prowadzą zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Na miejscu rowery (5). Zakwaterowanie: 4 pokoje (2×2, 1×4, 1×3), 1 łazienka. Ceny: nocleg: 25 zł/doba, śniadanie: 8 zł, obiad: 16 zł, kolacja 8 zł.