Agroturystyka Podlaskie

Największe i najbardziej znane puszcze mieszczą się właśnie tu. Województwo Podlaskie poszczycić się może bowiem Puszczą Augustowską, Knyszyńską i Białowieską. Po ostatnim lodowcu zostało wiele jezior, które zahaczają m.in. o Suwalski Park Krajobrazowy i Wigierski Parku Narodowy. Niesamowity krajobraz ściąga co roku liczne grono turystów, fotografów oraz reżyserów. Tu bowiem powstał m.in. „Pan Tadeusz”, „Opowieści z Narni” czy „Nad Niemnem”.

Ci, którzy uwielbiają wędrówki będą mogli zmierzyć się z ponad trzema tysiącami kilometrów szlaków turystycznych na Suwalszczyźnie. Część z nich swój kres ma już np. … na Litwie. Obowiązkowo trzeba zajrzeć do żubrów w Puszczy Białowieskiej (gdzie również mieści się szlak konny) i na Kanał Augustowski. Niezapominana przygodą z pewnością będzie spływ kajakowy Czarną Hanczą, Narwią oraz tratwami po Biebrzy. Balon, motolotnia czy samolot to z kolei oferta dla tych, co chcą mocniejszych wrażeń. Tutaj też na gości czeka bogata baza agroturystyczna.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Trzecie Jezioro

W gospodarstwie (20 ha) hoduje się krowy, kozy, drób, uprawia zboża i warzywa. Gospodarstwo położone jest na terenie Suwalskiego PK, pomiędzy zielonymi wzgórzami i krystalicznie czystymi jeziorami. Gospodyni znana jest ze swych umiejętności kulinarnych, jej specjalnością jest kuchnia litewska oraz domowej produkcji kiełbasami, ciastami i serami. W pobliżu (100 m) Jezioro Białe. W niedalekiej okolicy– Puńsk, Wiżajny oraz Turtul. Zakwaterowanie: 4 pokoje (2×3, 2×4) z trzema łazienkami. Ceny: nocleg: 40-50 zł/ nocleg, śniadanie: 10 zł, obiadokolacja: 20 zł, kolacja 15 zł.

Ekofarm Grabowscy

Gospodarstwo (30 h) położone jest w malowniczej miejscowości nad rzeką Łojewek, w otoczeniu łąk i lasów. W gospodarstwie uprawia się warzywa, zboża i ziemniaki oraz hoduje konie, świnie i kury. W pobliżu Biebrzańskiego PN i Narwiańskiego PN. Bliskość natury zachęca wyprawom pieszym, rowerowym, konnym i kajakowym. Zakwaterowanie: 5 pokoi z dwiema oddzielnymi łazienkami (2×4, 3×2). Ceny: Nocleg: 25-35 zł/doba, śniadanie: 12 zł, obiadokolacja: 16 zł, kolacja: 12 zł.

Eko-Sen

Gospodarstwo (5 ha) położone na peryferiach Białowieży. Uprawia się tu zboża i warzywa, a hoduje konie, świnie i drób. Dom zbudowany z sosnowych bali. W ogrodzie jest wiata, miejsce na namioty. Na miejscu można wypożyczyć rowery i zamówić przewodnika. Gospodyni serwuje pierogi z nadzieniem i kiszkę ziemniaczaną. Istnieje możliwość zakupu żywności. Atrakcją są przejażdżki bryczką w lecie, a zimą kuligi. Zakwaterowanie: pole namiotowe, 5 pokoi: (2×3, 3×2). Ceny: nocleg: 35-40 zł/doba, śniadanie, kolacja: 20 zł, obiadokolacja: 30 zł.