Agroturystyka Podkarpackie

Jednym z najsłynniejszych miejsc, które co roku ściąga tysiące turystów jest Jezioro Solińskie położone w Bieszczadach, nieopodal Soliny. Na dnie tego zbiornika wodnego znajduje się dawna część tej wsi. To miejscowość chętnie odwiedzana przez żeglarzy. W regionie jest wiele kąpielisk oraz miejsc z nieskażoną przyrodą, którą można spotkać w parkach krajobrazowych i narodowych. Pobyt w tej części Polski pozwala zaczerpnąć energii, odpocząć i poznać walory turystyczne tego regionu.

A wybierając Podkarpacie na wakacje warto zajrzeć do miejscowości Prządki, gdzie mieści się rezerwat przyrody nieożywionej, a konkretnie grupy skał piaskowców o bardzo ciekawych formach. Ciekawostkami są z pewnością także Muzeum Dzwonów i fajek w Przemyślu, renesansowy zamek w Łańcucie i Krasiczynie oraz XV-wieczny drewniany kościół w Haczowie, który nie przez przypadek trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To bowiem największy gotycki drewniany kościół w Europie.
Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Kornuty

Mieszkamy w okolicy Beskidu Niskiego i Magurskiego PN. gospodarstwo dostępne jest całorocznie, dobra lokalizacja na rozbicie namiotów czy kempingu. Pod „Kornutami” To gospodarstwo przyjazne turystom stawiamy na miłą domową atmosferę oraz ekologiczne produkty z własnego gospodarstwa (posiadamy certyfikat Agro-Biotestu): chleb, sery, mleko, masło, wyroby mięsne, dżemy, powidła, grzyby suszone i przetworzone. Dobra baza wypadowa, szlaki piesze, rowerowe, narciarskie ze wsi Bartne można dotrzeć do okolicznych miejscowości. Ceny: nocleg od 15 zł/osobę, śniadanie/ kolacja 15-20 zł.

Być

Gospodarstwo prowadzone jest wspólnie z dziećmi. Hodujemy krowy, kucyki, króliki; uprawiamy warzywa i owoce. Dla gości oferujemy smaczne jedzenie przygotowywane w większości z produktów z gospodarstwa. Zimą organizujemy kuligi. Na terenie gospodarstwa znajdują się: altanka, huśtawki, piaskownica , trampolina. Zakwaterowanie: 4×4 całoroczne domki; w domu 3 pokoje (1×2, 1×3, 1×4). Ceny: nocleg: od 25 zł (w pokojach), domki 140 zł przy 4 osobach + energia; śniadanie: 12 zł, obiad: 22 zł, kolacja: 12 zł; rozstawienie namiotu: 4zł/ osobę.

Ohandal

Gospodarstwo położne jest na styku Bieszczad i Beskidu Niskiego. Posiłki: obiadokolacja – złożona z jak największej ilości własnych produktów. Sprzedaż produktów: duży wybór dojrzewających serów kozich i krowich, mleko świeże i zsiadłe, masło, śmietana, jogurty, chleb, bułki, miody, soki z tarniny, kaliny, malin, jabłek, konfitury. Oferta wypoczynku: huśtawki, trampolina, warsztaty serowarskie i z pieczenia chleba, wspólna praca z gospodarzami. Szczególnie i od serca zapraszamy rodziny z dziećmi. Ceny: nocleg od 40 zł, kolacja 30 zł.

Maniówka

Maniówka koło Cisnej położona jest w malowniczej dolinie rzeki Osławy, w pięknym zakątku Bieszczad. Na magię Maniówki składa się nie tylko piękne miejsce, otoczone cienistymi lasami i rozległymi łąkami. Okolice obfitują w bogactwo runa leśnego (grzyby, borówki, jeżyny i poziomki) oraz są miejscem odwiedzin leśnej zwierzyny. Można spotkać tu nie tylko jelenia, czy zająca, ale także żubra, który wyjątkowo upodobał sobie to miejsce. Do dyspozycji gości oddajemy przestronne, całoroczne domki. Zakwaterowanie: 7 domków, od 200 zł/ domek.

Gościnna Stanica

Gospodarstwo, w którym uprawia się jarzyny, owoce i zioła, położone w przepięknej okolicy, na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczad. Znajduje pośród niemal nie tkniętych przez człowieka lasów, z dużym bogactwem gatunków roślin i zwierząt – są to bardzo dobre tereny dla pragnących odpocząć aktywnie. W sąsiednim gospodarstwie istnieje możliwość nauki jazdy na koniach i zakupu produktów. Zakwaterowanie: 2 pokoje (1×2, 1×3), 2 łazienki. Ceny: nocleg: 25 zł, śniadanie: 7 zł, obiadokolacja: 25 zł, kolacja: 7 zł.