Agroturystyka Opolskie

Województwo opolskie choć jest najmniejsze w skali kraju, to jednak nie odstaje pod względem walorów przyrodniczych i atrakcji turystycznych, jak i bazą agroturystyczną. Zwłaszcza, że właśnie tu odkryto szkielet dinozaura. W Krasiejowie znajdują się wykopaliska, dzięki którym trafiono na nowy gatunek jednego z najstarszych gadów na ziemi i funkcjonuje JuraPark, który powstał na tę okoliczność.

Na obrzeżach Opola mieści się Muzeum Wsi Opolskiej, czyli skansen, w którym można obejrzeć ponad 50 zabytkowych drewnianych budowli wiejskich. To świetna parkowo-spacerowa odskocznia dla tych, którzy zmęczeni są miastem. Na tych, co szukają wędrownych wyzwań czekają Góry Opawskie (najwyższy szczyt to Biskupia Kopa – 890 m n.p.m.). Jednym z najciekawszych szlaków jest Gwarkowa Perć zwana „żelazną drogą”. Dawne wyrobisko, na terenie którego wydobywano łupki fryllitowe, zmieniło się w niesamowity widok. Spływająca po ścianach przez cały rok woda zimą zamienia się w niesamowitą lodową pokrywę ze stalaktytami i stalagmitami.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Agrochatka

W Agrochatce weźmiesz udział w warsztatach edukacyjnych. Poznasz zwyczaje i obyczaje związane z porami roku i świętami. Tutaj dostrzeżesz magię pieczenia chleba w zajęciach „Od ziarna garsteczki do świeżej bułeczki” lub odkryjesz „Tajemnice kropli miodu”. Ponadto samodzielnie wydoisz kozę, nakarmisz zwierzęta, poszukasz jajek, zrobisz masło lub wykonasz świeczkę z pszczelego wosku. Gospodarze poprowadzą gry i zabawy, a na koniec wszyscy zasiądą przy ognisku, by wspólnie pośpiewać, piekąc kiełbaski czy ziemniaki. Zakwaterowanie: 3 pokoje, od 40 zł/ pokój.