Agroturystyka Małopolskie

Małopolska to jeden z najczęściej wybieranych kierunków pod kątem wakacji. Jej magia, to oczywiście niesamowity klimat królewskiego Krakowa oraz kuszące amatorów wspinaczki wysokogórskiej Tatry. Jej inne, równie ciekawe oblicze tworząc ciemne głębie i korytarze kopalni soli w Wieliczce i Bochnie. To obowiązkowy punkt podróży, podobnie jak Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki czy rynek w Krakowie.

 Tutejsza kultura jest niezwykle kolorowa i żywa, a jej atrakcje są dostępne praktycznie przez cały rok. Smak pięknej przyrody można poznać zaglądając np. do Pienińskiego Parku Narodowego, w pobliżu którego znajduje się Jezioro Czorsztyńskie i Jezioro Sromowskie, średniowieczny Zamek Dunajec (Zamek w Niedzicy) położony na stromej skale i największa w Polsce zapora ziemna. Wędkowanie w czystych jeziorach, spływ Dunajcem, liczne szlaki na piesze i rowerowe wycieczki oraz nowoczesne uzdrowiska – to kolejne atrakcje, które czekają na tych turystów odwiedzających Małopolskę.
Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Pod Górami

Gospodarstwo (5,49 ha) otoczone pasmem Beskidu Małego, usytuowane jest z dala od wsi Inwałd. Gospodarze chętnie goszczą rodziny z dziećmi i grupy. Idealne, pełne spokoju i ciszy, miejsce dla kameralnych spotkań, seminariów oraz plenerów dla około 18-20 osób, w tym 2 duże salony do ćwiczeń i odpoczynku lub medytacji. Miejsce to jest świetną bazą wypadową na wycieczki piesze, rowerowe i narciarskie. Zakwaterowanie: 5 pokoi (4×2, 1×4), 4 łazienki; 2 salony dla gości. Ceny: nocleg: 25-40 zł/doba.

Ekolatka

Gospodarstwo położone jest w Dolinie Popradu. Gospodarze uprawiają zboża, warzywa, owoce; hodują owce, króliki, kaczki drób. Dobra domowa kuchnia, wypiek chleba. Wycieczki piesze, rowerowe, jazda konna, ognisko, grill, zadaszona wiata, ping-pong, piaskownica dla dzieci, zwierzęta domowe. Zakwaterowanie: osobny dom dla turystów z aneksem kuchennym, 5 pokoi (3×2, 2×3) – każdy z osobną łazienką. Ceny: nocleg: od 35 zł, śniadanie: 15 zł, obiadokolacja: 25 zł.

Ekocentrum ICPPC

W gospodarstwie uprawia się warzywa i owoce. Posiłki są tu wyłącznie wegeteriańskie. Gospodarstwo jest siedzibą EKOCENTRUM ICPPC (Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi). To pierwsze w Polsce miejsce, gdzie można zobaczyć jak w praktyce działają: moduły fotowoltaiczne, kolektory słoneczne. Można tutaj pomieszkać w domu z gliny i słomy, a także uczestniczyć w różnych warsztatach, które praktycznie pokazują dlaczego i jak chronić polską wieś. Zakwaterowanie: 3 pokoje (1×1, 2×2 z możliwością dostawki) Ceny: nocleg: 60-70 zł/doba, śniadanie: 30-40 zł, obiadokolacja: 50-70 z