Agroturystyka Lubelskie

Województwo Lubelskie przyrodą stoi. Znajdują się tu bowiem 2 parki narodowe (Roztoczański i Poleski), 17 parków krajobrazowych i tyle samo obszarów chronionego krajobrazu, a także niemal 90 rezerwatów przyrody i ponad 1500 pomników przyrody. To tutaj można spotkać m.in. największą europejską populację żółwia błotnego i inne najrzadsze gatunki zwierząt m.in. suseł perełkowaty, głuszec, orlik krzykliwy i inne, które trafiły do Czerwonej Księgi Ginących Gatunków. Amatorzy przyrodniczych wrażeń więc z pewnością nie będą się tu nudzić, podglądając wyjątkowy świat zwierząt.

Mocnym punktem regionu lubelskiego jest malownicze Roztocze. Jego piękno można podziwiać spacerując lub przemierzając ścieżki rowerowe. Na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim znajduje się wiele czystych akwenów, w których kąpiel w upalny dzień może przynieść upragnione orzeźwienie. Na turystów czeka także klimatyczny Kazimierz Dolny, a tuż obok niego – ruiny zamku w Janowcu. Nie sposób ominąć renesansowy Zamość i jego starówkę. A ukojeniem pod dniu pełnym wrażeń z pewnością będzie nocleg w agroturystycznym gospodarstwie.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

jaworowa gorka Zobacz więcej

Jaworowa Górka

Gospodarstwo położone na Wyżynnie Lubelskiej. Uprawiamy warzywa, owoce i zioła, hodujemy stare rasy kur oraz pszczoły. W gospodarstwie: biologiczna oczyszczalnia ścieków, kompostowniki. Do wyłącznej dyspozycji gości dom jednorodzinny. Oferujemy posiłki przygotowane na bazie produktów pochodzących z własnego gospodarstwa jak również gospodarstw zaprzyjaźnionych (zdrowe, smaczne jedzenie). Dla naszych gości organizujemy czynny wypoczynek w zaprzyjaźnionych gospodarstwach (jazdy konne, spływy kajakowe, przejażdżki rowerowe itp.). Cena: 150 PLN za 4 osoby + 40 PLN za każdą powyżej 4

1_AGROTURYSTYKA_POLESIE Zobacz więcej

Polesie

Agroturystyka Polesie to stylowy, całoroczny, drewniany dom z pokojami dla Gości, w sercu Poleskiego PN (obszar Natura 2000), na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. To miejsce spokojne, kameralne i komfortowe usytuowane wśród poleskich lasów, jezior, łąk, pól i bagien. U nas czas płynie wolniej, a śpiew ptaków i szum wiatru umila czas. Tuż obok naszego domu można spotkać i obserwować wiele cennych gatunków zwierząt, w tym łosie, dudki… Tu przyroda potrafi zawsze zaskakiwać i sprawia, że niesamowite przeżycia są na wyciągnięcie ręki. Ceny: nocleg 100 zł/ pokój (4×2), śniadanie 15 zł, obiad 30 zł, kolacja 15 zł.

Zacisze u Beatki

Obiekt jest sytuowany w cichej okolicy, w Kazimierskim Parku Krajobrazowym. We wszystkich pokojach (6) znajduje się łazienka z prysznicem, suszarką do włosów, plus goście mają dostęp do aneksu kuchennego. W Zaciszu u Beatki mieści się ogród z wyznaczonym miejscem na ognisko, sprzętem do grillowania, a także placem zabaw. W okolicy panują doskonałe warunki dla miłośników kajakarstwa, turystyki pieszej i rowerowej oraz jazdy konnej. Zacisze u Beatki znajduje się 10 km od Nałęczowa oraz o 12 km od Kazimierza Dolnego. Ceny: nocleg 40 zł/osobę, śniadanie/ kolacja 12 zł.