Agroturystyka Wielkopolskie

Wielkopolska, urokliwa kraina z malowniczymi krajobrazami, to kolejne miejsce, w którym agroturystyka może okazać się świetną propozycją na ekologiczne wakacje dla całej rodziny. Ta część Polski ma naprawdę wiele do zaoferowania pod względem turystycznym – poza pełnym zabytków Poznaniem, można tu zetknąć się z prawdziwymi perełkami polskiej architektury. W końcu Wielkopolska to region, z którego wywodzili się pradawni Lech, Czech i Rus. Właśnie dlatego tutejsza agroturystyka zorientowana jest w tak dużym stopniu na podkreślenie wspaniałej historii Polski. Zabytkowe młyny, wiatraki, dwory i wiejskie chaty sprawiają, że wielkopolska agroturystyka przyciąga coraz większą liczbę turystów, marzących o wypoczynku w ciszy i spokoju. Wizyta w tej części kraju może stanowić znakomitą przygodę zarówno dla starszych, jak i młodszych osób, które często żyjąc w wielkomiejskich aglomeracjach nie mają okazji zetknąć się z prawdziwą, polską wsią i jej zwyczajami.

Agroturystyka w Wielkopolsce to ośrodki zlokalizowane w pobliżu lasów i jezior, które ofe-rują doskonałe warunki do wypoczywania i obcowania z naturą. Można w nich zapomnieć o codziennym gwarze, zgiełku i pośpiechu, odetchnąć pełną piersią i napawać się pięknymi krajobrazami. Wielkopolska, tuż obok Mazur, jest bowiem rejonem słynącym z ogromnej ilości jezior. Tutejsza agroturystyka daje zatem możliwości nie tylko wypoczynku na łonie natury, ale też spróbowania sportów wodnych – np. windsurfingu.

Wielkopolska agroturystyka może stanowić znakomitą alternatywę dla wakacji w dużych, zatłoczonych kurortach, w których trudno o ciszę i spokój. Na dodatek ta część Polski obfituje w sporo miejsc zachęcających do rekreacji – spośród nich warto wymienić chociażby szlak rowerowy Powstańców Wielkopolskich, obrzański szlak kajakowy oraz szlak Zachodniej Wielkopolski. Wiele osób, planując wakacje, w ogóle nie bierze pod uwagę Wielkopolski. To natomiast może okazać się dodatkowym atutem, ponieważ dzięki temu, zyskujemy pewność, iż ośrodki agroturystyczne nie będą przepełnione, a my z pewnością wypoczniemy.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

wasowo na net Zobacz więcej

Folwark Wąsowo

Ekologiczne gospodarstwa w okolicach Poznania. Historia miejsca jest niezwykła, najlepiej poznać ją odwiedzając Wąsowo. Uprawy to różne gatunki warzyw, od buraczków po sałaty. Pobyt zadowoli każde gusta, a gwarantem tego jest nie tylko kuchnia oparta o lokalne, ekologiczne produkty ale także oferta noclegowa w miejscach niezwykłych – od pokojów w stajni, przez pokoje w dawnej kuźni, po apartament w gorzelni; co ważne – bez konieczności rezygnacji ze współczesnych udogodnień. Ceny – od 85 zł/ osobę ze śniadaniem.

Na Łęgach

Gospodarstwo (63 h) z hodowlą drobiu, kóz oraz uprawą warzyw i zbóż. Organizujemy spływy kajakowe (na Drawie i Noteci) i wycieczki rowerowe (10 rowerów). Chętnych nauczymy doić kozy, wypiekać chleb w starym piecu. W Dolinie Noteci występuje ponad 240 gatunków ptaków oraz bobry, wydry, w Stobnicy (50 km) wilki. Zakwaterowanie: dom dla 12-14 osób (1×4, 2×3, 1×2), domek dla 4-6 osób, pole namiotowe (do dyspozycji toalety i prysznice). Ceny: pokoje 40 zł/os, domek letniskowy 200 zł /doba, śniadanie: 20 zł, obiadokolacja: 40 zł.