Eko agroturystyka Sudety

Sudety stanowią idealne miejsce do wypoczynku z dala od codzienności. Szczególnie ciekawą propozycją do relaksu może okazać się tutejsza agroturystyka. W malowniczo usytuowanych górskich miejscowościach, można znaleźć oazę ciszy i spokoju – ten region Polski znakomicie sprawdzi się na rodzinne wakacje, zwłaszcza dla wszystkich tych osób, które nie chcą wypoczywać w zatłoczonych kurortach.

Agroturystyka w Sudetach daje możliwość wypoczywania w prawdziwych wiejskich gospodarstwach, w których można skosztować wielu regionalnych specjałów, a także zaznajomić się z miejscowymi zwyczajami. Ta część Polski kryje w sobie wiele urokliwych zakątków przyrodniczych, nie brakuje tu także górskich ścieżek i dobrze oznakowanych tras rowerowych. Miłośnikom historii można zaproponować wizytę w znanych sudeckich twierdzach, znajdujących się chociażby w Kłodzku, Bolkowie czy Chojniku.

Wybierając Sudety, skupiajmy się raczej na mniejszych miejscowościach, w których agroturystyka rozwija się zupełnie inaczej. Ponieważ nie cieszą się one tak dużą popularnością, wielu turystów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele piękna w sobie skrywają. To sprawia, że nie są to miejsca zatłoczone, przepełnione przyjezdnymi rodzinami. Agroturystyka w tym rejonie zorientowana jest nie tylko na aktywne spędzanie czasu, np. wysokogórskie wędrówki w Sudety. To także niepowtarzalna możliwość poznania tutejszych zwyczajów, tradycji czy spróbowania sudeckiej kuchni. Natura i kultura – to najpopularniejsze elementy tutejszej agroturystyki.

Agroturystyka, z której Sudety są coraz bardziej znane, przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę turystów, chcących zregenerować organizm i złapać oddech.