Agroturystyka Dolnośląskie

Na terenie Dolnego Śląska znajduje się wiele obiektów wypoczynkowych, które są dedykowane osobom zainteresowanym agroturystyką. Ten region Polski jest szczególnie atrakcyjny pod względem krajoznawczym, a dzięki licznym miejscom przeznaczonym do rekreacji, Śląsk stanowi znakomitą propozycję na wakacje dla całej rodziny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo rozwinięta jest agroturystyka, a nawet sama turystyka, w tej części kraju. Właśnie dlatego Dolny Śląsk to doskonały wybór dla wszystkich osób, które pragną odpocząć w kameralnym gronie, z dala od kurortów przepełnionych przyjezdnymi rodzinami. Turystyka, z której słynie Dolny Śląsk to ponad czterysta różnego rodzaju obiektów, umożliwiających aktywne spędzanie czasu. Są to między innymi wypożyczalnie rowerów i sprzętu wodnego, ale nie brakuje tu także gospodarstw, w których można wziąć udział w tradycyjnych pracach gospodarskich.
Agroturystyka, z której Dolny Śląsk jest coraz bardziej znany, daje wymarzone warunki do wypoczynku, zwłaszcza dla osób zmęczonych wielkomiejskim zgiełkiem. Gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane na terenie Śląska nieustannie uatrakcyjniają ofertę skierowaną do turystów, dając im możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych warsztatach czy nawet  obcowania ze zwierzętami gospodarskimi. W ten sposób prowadzona turystyka na Dolnym Śląsku sprawia, że ta część Polski jest niezwykle atrakcyjna dla osób przybywających tu w szczególności z północnych czy wschodnich regionów kraju.


Dolny Śląsk oraz Śląsk szczególnie spodobają się tym osobom, które lubią długie wędrówki. Przepiękne krajobrazy, z których słynie ta część Polski to największy atut, którym może poszczycić się tutejsza agroturystyka i turystyka ekologiczna.

Agroturystyka Dolny Śląsk to doskonała okazja do zapoznania się z życiem na wsi, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży na co dzień żyjącej w dużych miastach. Gospodarstw agroturystycznych na terenie Śląska można szukać między innymi na Pogórzu Izerskim i Kaczawskim, a także na terenie Kotliny Jeleniogórskiej, Kłodzkiej i Doliny Świdnickiej. W zależności od tego, czy wolimy spędzić wakacje na Dolnym Śląsku czy bardziej w stronę Śląska, wybierzmy właściwy region turystyczny. Stawiając na agroturystykę, zapewniamy sobie najlepszy odpoczynek na łonie natury!

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Góry Bystrzyckie

Welcome to our farm (4 hectares) in Bystrzyckie Mountains. Our offer is addressed to people who appreciate, above all, an intimate break close to the nature. We offer year-round living in separate cottage Sudeten. The apartment have equipment to prepare meals on your own. There is also summer kitchen with running water and a fireplace with a grill, where you can cook your own meals. Accommodation: independent apartment for 8 people and camping in the orchard. Prices: 10-12 Euro / person/ night. We do not offer regular meals.

Pod Srebrną Górą

Gospodarstwo (11 ha) leży u stóp Srebrnej Góry. W gospodarstwie hoduje się krowy, kury oraz doskonałe do rekreacji konie huculskie. Można więc spróbować mleka, serów, jaj. Ławeczki w zacisznych miejscach, ciekawie zaaranżowane miejsce na ogrodowego grilla, otoczone zielenią, czy mini plac zabaw sprawiają, że można tu doskonale wypocząć. Zakwaterowanie: 3 pokoje (2×2, 1×4), apartament (4-6 osób). Ceny: nocleg 45-50 zł/osobę/doba, apartament 240-320 zł, śniadanie: 20 zł, obiad/obiadokolacja: 35.

Villa Greta

Villa Greta to kameralny pensjonat agroturystyczny położony w Krainie Wygasłych Wulkanów oraz restauracja specjalizująca się w kuchni polskiej, regionalnej i sezonowej prowadzona zgodnie z ideą slow-food. Szczególnie serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których przygotowaliśmy dużą bezpieczną przestrzeń do zabawy oraz autorski plac zabaw. Organizujmy warsztaty: geologiczne, ceramiczne, bibułkarskie, mydlarskie, pszczelarskie, papiernicze. Zakwaterowanie: 9 pokoi + dostawki. Ceny: nocleg 45-70, śniadanie 20 zł, kolacja 35 zł.

Skowronki

„Skowronki” jest jednym z najpiękniej położonych gospodarstw Doliny Białej Lądeckiej. Na idealne warunki do wypoczynku składają się: rozległy widok, dużo wolnej przestrzeni, bliskość lasu, spokój, domowa atmosfera i życzliwość gospodarzy. Na miejscu Izba Regionalna. Oferujemy naszym Gościom noclegi w ładnych i zadbanych pokojach z łazienkami oraz urozmaicone wyżywienie. Specjalnością naszej kuchni są potrawy regionalne. Przybliżenie tradycji i dawnego klimatu naszego regionu jest naszym życiowym powołaniem. Ceny: nocleg 45-70, śniadanie 20 zł, kolacja 35 zł.

„EKO BAJKA” - domki w górach

EKO BAJKA zaprasza wszystkich, którzy marzą o wypoczynku w spokoju i w warunkach pełnego poszanowania dla Natury. Jest to pięknie położone gospodarstwo (50 ha), oddalone o 1 km od szosy i wsi, otoczone lasami, górami i łąkami. W gospodarstwie uprawia się warzywa, a hoduje konie, bydło, owce, króliki i kury. Jest to miejsce szczególnie polecane rodzinom z dziećmi, którym ogromna przestrzeń gwarantuje bezpieczny wypoczynek. Zakwaterowanie: 2 pokoje (2-, 3-,osobowe), 5 domków. Ceny: nocleg: 35-75 zł, śniadanie: 22 zł, obiadokolacja: 32 zł.