Agroturystyka Mazowieckie

Wydawać by się mogło, że województwo mazowieckie nie jest wymarzonym miejscem na spędzenie ekologicznych wakacji. Wielkomiejski klimat, mnóstwo fabryk oraz terenów zagospodarowanych przez zagraniczne koncerny i przedsiębiorstwa. Gdzie w tym wszystkim miejsce na mazowiecką agroturystykę? Nie do końca jest to prawdą, gdyż agroturystyka w tej części Polski rozwija się od kilkunastu lat i przyciąga przede wszystkim osoby, które chcą spędzić eko-wczasy blisko stolicy.
Agroturystyka na Mazowszu skupia się głównie wokół małych miast i wsi, położonych w pobliżu znanych kompleksów przyrodniczych, takich jak Puszcza Kampinoska, Puszcza Bolimowska czy nieopodal lasów w Nadwiślańskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Agroturystyka w województwie mazowieckim daje możliwość wypoczywania z dala od ruchliwych dróg, w gospodarstwach agroturystycznych otoczonych lasami, polami i łąkami. Wczasy w urokliwych zakątkach, z jakich znane jest Mazowsze stanowią doskonałą propozycję zarówno dla par, jak i dla osób z dziećmi.


Świeże powietrze, a także możliwość obcowania z naturą sprawia, że agroturystyka, z której do tej pory Mazowsze nie było dość znane, staje się w centralnej Polsce coraz bardziej popularna. W wielu gospodarstwach gospodynie proponują całodzienne wyżywienie, na które składają się bardziej i mniej znane potrawy kuchni staropolskiej.

Dynamicznie rozwijająca się agroturystyka w centralnej Polsce sprawia, że województwo mazowieckie nie jest już kojarzone wyłącznie z Warszawą. Ten region kraju, wbrew pozorom, obfituje w wiele atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc do wypoczynku, w których można spędzić niezapomniane rodzinne wakacje w duchu ekologii. Właśnie dlatego, iż jest to województwo mazowieckie – w którym aż roi się od dużych magazynów, fabryk, koncernów i tym podobnych przedsiębiorstw – agroturystyka nastawiona jest na tak wysoką dbałość o środowisko. Wszystko po to, aby uchronić Mazowsze przed totalnym zniszczeniem!
Agroturystyka, z której słynie województwo mazowieckie, to przede wszystkim doskonała opcja dla wszystkich osób, które mieszkają w tej części kraju i nie chcą wyjeżdżać poza Mazowsze. Jak się okazuje, także blisko stolicy, można w spokoju wypocząć na łonie natury, w pełni się zregerować i podziwiać uroki środowiska.

Czytaj więcej...

WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Zobacz więcej

Ekoturystyka - K. J. Olszewscy

Gospodarstwo (11,5 ha) usytuowane jest w pięknym, lesistym regionie kurpiowskim. Uprawia się tu warzywa, zboża oraz hoduje krowy, świnie, cielaki, kury. Do dyspozycji gości domek (4-6 osób) z łazienką. Gospodarze oferują naukę gotowania tradycyjnych kurpiowskich potraw. Atrakcje w pobliżu obejmują rzekę Narew, którą organizowane są spływy kajakowe, w pobliżu wsi rozciągają się lasy zwane „Czerwonym Borem”. Wielu gości przyciąga Skansen Kurpiowski Nowogrodzie Łomżyńskim, oraz Muzeum Rolnicze w Ciechanowcu. Zakwaterowanie: 1 domek (1×4-6 osób) z łazienką. Ceny: Nocleg: 25/ osobę /dobę.